ellen lenská

Zpěvačka Ellen Lenská

Podmanivý hlas, spousta energie a stále dobrá nálada. Brněnská zpěvačka Ellen Lenská oslňuje svými vystoupeními už víc než dvě dekády. Zpívala třeba s Olympicem, Těžkým Pokondrem, Heidi Janků nebo Naďou Urbánkovou. Přesto se ve své kariéře musela dvakrát odmlčet. Nejdřív kvůli porodům a výchově svých tří dětí. A naposledy před dvěma lety, kdy ji překvapila zákeřná nemoc. Z mozkové mrtvice se naštěstí rychle zotavila a teď si mnohem víc váží zdraví. Nejen svého, ale i ostatních. Ellen je totiž také 1zMilionu.

Říká se o ní, že dokáže zazpívat skoro všechno. V repertoáru Ellen Lenské najdete pop, soul i rock. Poslední dobou ji uvidíte nejčastěji vystupovat samotnou nebo s jejím projektem Věra Špinarová Tribute. Právě s touto pěveckou legendou ji lidé nejčastěji srovnávají. Má totiž podobně uhrančivý hlas. Hned dvakrát si zazpívala letos v září i na akci Roztáčíme Zelňák s Fenixem. V rámci něj jsme informovali veřejnost o problémech poranění míchy a možné prevenci. Ellen ji zase bavila z pódia.

Loni zpěvačka nahrála dva nové singly Jízda životem a Zatančím. Otextoval je Libor Machata a hudbu složil Petr Hurdes. Aktuálně můžete Ellen vidět také v muzikálu Trója v Rock Opera Praha a nově je součástí hudební skupiny ABBA revival. K tomu všemu Ellen pilně pracuje na zbrusu novém CD.

Máme velkou radost, že i Ellen Lenská propůjčila svou tvář a čas projektu 1zMilionu. Děkujeme!

Přihlášení k odběru Zpravodaje


© 2020 ParaCENTRUM Fenix, All Rights Reserved