Václav BABA JAGA Mikulášek

Václav Mikulášek zápasník MMA

Přátelé mu říkají Vašek, před světem však vystupuje pod přezdívkou BABA JAGA. Dvaatřicetiletý zápasník smíšených bojových umění (MMA), Václav Mikulášek, patří mezi nejlepší české bojovníky. Má za sebou spoustu úspěchů, ale nevedla k nim jednoduchá cesta. Dětství totiž neměl vůbec jednoduché.

Už na základní škole se potýkal s problémy. Jako drobný „slušňáček“ byl lehkým terčem starších jedinců, kteří se cítili povýšení. Dostával se až do extrémních situací. „Škrtili mě, kopali do mě, když mě shodili na zem, a ještě si plivli. Největší zoufalství jsem pocítil, když mě takhle viděly učitelky a ani ty mi nepomohly.“ vzpomíná Vašek.

Po několika letech šikany si řekl: „A dost“. Ve svých 12 letech začal vzpírat a později trénoval i box. To se také projevilo na jeho schopnostech sebeobrany. Najednou začal rány vracet a už nebyl tak jednoduchým terčem. Svou vlastní silou a vůlí povstal ze samého dna a uvědomil si, že v životě může dokázat mnohem víc.

Od té doby se věnoval bojovým sportům, až se nakonec dostal k MMA, do kterého se zamiloval už při prvním tréninku. Postupně budoval své schopnosti a spolu s nimi i svou pověst. Dnes zápasí s velkými tvářemi smíšených bojových umění, ale vrchol ho teprve čeká. 

Když se dozvěděl o našem projektu 1zMilionu, nezaváhal a rozhodl se náš projekt podpořit a stal se tak nejen další tváří projektu 1zMilionu, ale rozhodl se být také jedním z patronů ParaCENTRA Fenix a pomoci nám bojovat za novou budovu Fenixu v Brně.

My mu děkujeme za jeho podporu a držíme mu palce k dalším úspěchům.

Přihlášení k odběru Zpravodaje


© 2020 ParaCENTRUM Fenix, All Rights Reserved