Kamila Vodochodská

Módní návrhářka a stylistka Kamila Vodochodská

Pomáhá lidem hledat sebevědomí a štěstí. Přes jejich šatník. Kamila Vodochodská vystudovala návrhářství. Brzy ale zjistila, že tudy její životní cesta nevede. A stala se jedním z prvních lidí, kteří se u nás živí jako fashion coach. Spolu s oblečením mění lidem i jejich životy. Na svém kontě má také spolupráci s několika neziskovými projekty. A teď jsme mezi ně přibyli i my. I Kamila je 1zMilionu.

Věřím v přátelství, mám hlubokou úctu k pravdě a zdraví. Moc dobře vím, jak důležité je si navzájem pomáhat a sdílet problémy i úspěchy s ostatními, vysvětluje. Sama si vyzkoušela, jaké to je okusit neúspěch a znovu se postavit na vlastní nohy. Nejdůležitější je podle ní překonat své největší obavy a rozhodnout se, že to zvládnu.

V módním průmyslu si Kamila Vodochodská vyzkoušela hned několik rolí. Pohybuje se v něm už víc než 18 let. Jako módní návrhářce se jí nelíbilo vytvářet oblečení, které nikdo nenosí. Žila v USA a Francii. A nakonec zjistila, že ji nejvíc baví práce s lidmi. Sednout si s nimi na kafe a dortík, který si nikdy nedokáže odepřít. Probrat jejich nákupy, život, touhy i sny. A nasměrovat je tím pravým směrem. „Správný šatník nám šetří čas a posiluje sebevědomí. Stejně jako špatný brzdí náš rozvoj a staví zbytečné překážky v osobním růstu,“ říká.

Kamila Vodochodská propaguje myšlenku, že nikdo nepotřebuje mít v šatníku víc než pár desítek kousků. A vysvětluje, jak svými nákupy zbytečně nezatěžovat životní prostředí. Kromě toho je také externím stratégem pro české a slovenské módní značky. Pomáhá jim skloubit jejich designérské know-how spolu se smysluplným a udržitelným podnikáním na módním trhu. Pořádá workshopy na téma efektivní a smysluplný šatník, pěstuje módní inteligenci a osvětluje dopady nákupů oblečení na životní prostředí.

Potkat ji můžete také na celé řadě módních akcí. V roce 2016 vystoupila jako jedna ze speakerů na TedX Prague. Pravidelně přednáší na konferencích, jako je Slou Days, Fashion Week či kampaň Fashion Revolution. V posledních měsících pracuje na své knižní prvotině.

Jsme velice rádi, že se Kamila zapojila do projektu 1zMilionu. Děkujeme!

Přihlášení k odběru Zpravodaje


© 2020 ParaCENTRUM Fenix, All Rights Reserved