MC Erik

DJ a zpěvák MC Erik

Který třicátník se dnes nostalgicky nepousměje, když slyší jméno MC Erik. A určitě si vzpomene i na jeho pěveckou kolegyni Barbaru, se kterou v 90. letech coby MC ERIK & BARBARA lámali rekordy žebříčků českých i slovenských hitparád. Za ty roky se Erik ochotně a rád zúčastnil mnoha charitativních a prospěšných akcí, protože vždy tvrdil, že popularita je dar, který je umělec povinen vrátit anebo oplatit tam, kde je to potřeba. Proto když jsme ho oslovili, aby propůjčil našemu projektu svou tvář, neváhal ani minutu. I on je 1zMilionu.

Poprvé jste mohli o Erikovi Arestovi slyšet v roce 1994, kdy se hudební skupina MADUAR, jejíž byl členem, stala se skladbou „Do It” vůbec prvním domácím vítězem televizní hitparády Eso na TV Nova. O rok později se i s mladičkou zpěvačkou Barbarou osamostatnili a založili duo MC ERIK & BARBARA. Spolu vydali několik alb a slavili neskutečný úspěch. Písničky jako „Keď príde láska”, „Anjel” nebo „Sen” znal nazpaměť snad každý. V roce 1998 se však oba vydali svou cestou. Barbara Haščáková za oceán a Erik se stal producentem.

Od té doby produkoval několik hitů pro Moniku Absolonovou, alba DJ Lucifera nebo chlapecké skupiny T-Boyz. Rychlé pracovní tempo však přineslo vyhoření. V tu chvíli si řekl dost a rozhodl se vrátit ke své původní profesi DJe. Začátky ale nebyly snadné. A jak Erik přiznal, opět se naučil vážit si hodnoty peněz.

V roce 2010 vydal s bývalou kolegyní Barbarou album remixů starých hitů s prostým názvem MC ERIK & BARBARA – 2010. V roce 2015 vytvořil se zpěvačkou Ivanou Poláčkovou projekt MC ERIK FEAT IVANA a vystupuje se svými nejznámějšími hity z 90. let jak v klubech, tak na velkých 90’s akcích po celém Česku i Slovensku. Kromě toho hraje sedmačtyřicetiletý DJ v celé řadě pražských klubů a hostuje v různých českých i slovenských klubech.

Jsme velice rádi, že se MC Erik zapojil do projektu 1zMilionu. Děkujeme!

Přihlášení k odběru Zpravodaje


© 2020 ParaCENTRUM Fenix, All Rights Reserved