Architekt Ondřej Chybík

Architekt Ondřej Chybík

Kreslí, navrhuje, staví a sbírá jedno ocenění za druhým. Jméno brněnského architekta Ondřeje Chybíka najdete snad u každého zajímavého projektu, který u nás vzniká. A nejen u nás. Čtyřiatřicetiletého Ondřeje znají už i v zahraničí. Ne nadarmo spolu se svým kolegou Michalem Krištofem z architektonického studia CHYBIK+KRISTOF získali letos prestižní světové ocenění. A prsty mají také v návrhu nového ParaCENTRA Fenix.
I Ondřej je totiž 1zMilionu.

Ondřej Chybík studoval architekturu v Brně, rakouském Grazu a švýcarském Curychu. Působil ve vídeňském ateliéru PPAG, aby jako teprve pětadvacetiletý založil v roce 2010 spolu s kolegou vlastní studio CHYBIK+KRISTOF. Dnes pro ně pracuje na 50 odborníků. Postavili například národní pavilon na výstavě EXPO 2015 v italském Miláně nebo brněnskou Galerii nábytku pokrytou židlemi. Teď pracují na jihomoravském areálu vinařství Lahofer. A navrhli i využití prostoru bývalého výzkumného areálu VUT v brněnských Kníničkách. Kromě nového ParaCENTRA Fenix tam má stát i vstup do zoo, mateřská škola a dům pro seniory.

V roce 2015 si Ondřeje všiml časopis Forbes a rok před jeho 30. narozeninami ho zařadil do svého žebříčku 30 pod 30. Jde o seznam mladých a talentovaných průkopníků ve svém oboru. Je to jen jedno z mnoha ocenění, kterými se může pyšnit. Je například držitelem ceny rektora VUT v Brně nebo ceny Bohuslava Fuchse za nejlepší projekt brněnské fakulty architektury. Tím nejnovějším oceněním je Design Vanguard 2019, které rozdává americký časopis Architectural Record mladým architektům z celého světa.

Jsme pyšní na to, že i Ondřej Chybík je patronem projektu 1zMilionu. Děkujeme.

Přihlášení k odběru Zpravodaje


© 2020 ParaCENTRUM Fenix, All Rights Reserved